(+48) 604 443 918

Poradnik jak zaplanować wypoczynek w Ustce

Najpopularniejszym sposobem wypoczynku w Ustce jest oczywiście plażowanie. W Ustce znajdują się dwie plaże, ale czas wolny można spędzać również na molo oraz nadmorskiej promenadzie. Usteckie falochrony wzniesiono prawie sześć wieków temu, podczas spaceru można więc poczuć spoczywający pod naszymi stopami kawał historii. Obecnie promenada i molo to jedne z głównych miejsc przyciągających turystów, to idealne miejsce do spacerów, rozmów, robienia zdjęć czy zjedzenia obiadu. Latem jest tu zawsze bezpiecznie i panuje przyjazna atmosfera. Rodzice powinni jednak zwracać uwagę na swoje pociechy, wśród ludzi zawsze łatwo o wypadek. Wielu turystów ceni sobie leniwą letnią atmosferę, ale są też i tacy, którzy preferują bardziej dzikie i spokojne warunki, decydują się więc na przyjazd zimą lub późną jesienią. Miłośnicy terapeutycznych właściwości gorącego piasku powinni koniecznie przespacerować się boso po plaży. Do dłuższych spacerów lepiej nadaje się plaża zachodnia, gdzie ludzi jest z reguły mniej i nie trzeba lawirować wśród opalających się plażowiczów.

Ustka podobnie jak wiele innych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych zapewnia turystom możliwość skorzystania z rozmaitych sportów wodnych. Wiele osób właśnie w Ustce po raz pierwszy doświadcza niesamowitych wrażeń na pokładzie statku lub na desce serfingowej. Latem warunki do takiego wypoczynku są doskonałe – pogoda jest piękna, upały łagodzi chłodne morskie powietrze, takie warunki wprost zachęcają do sportowej aktywności i doskonalenia swoich umiejętności. Oczywiście ci, którzy dopiero chcieliby nauczyć się jednego ze sportów wodnych znajdą ku temu sposobność. Podczas pobytu w Ustce można na przykład przejść kurs żeglarstwa. Kusy tego rodzaju prowadzone są od podstaw, więc nawet osoby kompletnie nieobeznane z tematem mogą wziąć w nich udział i szybko z laika stać się początkującym żeglarzem. Nauka na kursach żeglarstwa jest przyjemna i bezpieczna. Wszystkie zajęcia odbywają się w miłej atmosferze i pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Nawet bardzo młodzi chętni mogą brać udział w kursie pod opieką rodziców lub starszego rodzeństwa.

Wielu odwiedzających Ustkę turystów nastawia się przede wszystkim na wypoczynek w sposób aktywny. Dla nich również dostępna jest paleta możliwości. Jedną z nich jest na przykład wycieczka rowerowa. Wypoczynek na rowerze to znakomita alternatywa dla przeciwników wylegiwania się na plaży. Lubiący wyzwania i przygodę mogą przyłączyć się do usteckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Bezkres”, co da im niepowtarzalną możliwość uczestnictwa w regularnych wyprawach. Będzie można wybrać się poza Ustkę, pooddychać leśnym powietrzem, popodziwiać piękne widoki i odwiedzić inne nadmorskie miejscowości. Osoby posiadające własne rowery znajdują się w bardziej korzystnej sytuacji, ale zawsze można skorzystać z dostępnych na miejscu wypożyczalni , gdzie każdy znajdzie dla siebie rower dopasowany do indywidualnych preferencji.

Skontaktuj się
z nami

Współrzędne GPS:

Brzozowa 28, Ustka, Polska

54.5756169          16.8714640
54°34′32.22″N      16°52′17.27″E