(+48) 604 443 918

Najciekawsze imprezy w Ustce

Mistrzostwa Polski w Beach Soccer

Miasto Ustka jest organizatorem Mistrzostw Polski w Beach Soccer – imprezy, która z każdym rokiem przyciąga coraz więcej turystów i uczestników. Mistrzostwa są szczególnie popularne wśród usteckich plażowiczów, którzy są główną widownią i kibicami piłkarskich zmagań na piasku. Mistrzostwa w piłce plażowej Ustka organizuje od 2003 roku. Wsparcia organizacyjnego podczas pierwszych zawodów udzielił znany polski piłkarz Tomasz Iwan. Dzięki jego wsparciu udało się zorganizować mecz towarzyski pod nazwą Tomasz Iwan Beach Soccer Show, w którym zmierzyli się ze sobą znani sportowcy, ludzie showbiznesu i estrady. Popularność piłki plażowej rośnie z każdym kolejnym rokiem. Aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 100 drużyn uprawiających ten sport, a kolejnych przybywa w niesamowitym tempie. Wszystkich, których interesują sportowe zawody w piłce nożnej na piasku zapraszamy do Ustki w lipcu.

Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni w Ustce

Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni w Ustce to jedna z najbardziej spektakularnych i kolorowych imprez lata. Przez dwa lipcowe dni niebo nad usteckim portem rozświetlają tysiące fajerwerków. Na przygotowywane przez zawodowców widowiska dźwięku i światła entuzjaści z całej Polski czekają cały rok. Jest bowiem na co czekać – tak wspaniałego, pełnego emocji spektaklu próżno szukać gdzie indziej. Od lat wielokolorowe pokazy fajerwerków ściągają do Ustki tysiące turystów. Takie zainteresowanie to nic dziwnego, ponieważ koszt każdego z pokazów podczas Festiwalu Sztucznych Ogni w Ustce to niemalże 22 tysiące euro! Festiwal odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Ustka.

Mistrzostwa Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu

Bursztyn Bałtycki zwany także Jantarem to kamień, który nad Bałtykiem znajdowany jest od tysięcy lat. Jest surowcem znanym i powszechnie cenionym już od czasów starożytnych. Nawet dziś wyroby jubilerskie z tego materiału mają swoich wielbicieli. Najprostszym sposobem na pozyskiwanie bursztynu było przeczesywanie po sztormach morskich plaż, ponieważ to w takich okresach wzburzone morze wyrzuca na brzeg bursztynowe kamyki. Z czasem poszukiwania bursztynu przerodziły się w sportową rywalizację. Chętni do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie powinni wziąć udział w organizowanych w Ustce Mistrzostwach Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu. Na przygotowanym wcześniej odcinku plaży organizatorzy wysypują kilogramy bursztynu, tworząc znakomite warunki do poszukiwań i rywalizacji. Zawody zaczynają się już z samego rana i podzielone są na kilka grup uczestników: kobiety, mężczyźni, rodziny, dzieci, dziennikarze oraz VIP-y. Przed każdą z konkurencji mistrzostw organizatorzy rozsiewają po piaszczystym brzegu nowe kawałki bursztynu. Samo wypłukiwanie nie jest trudne, choć wymaga od uczestników szybkości, zręczności oraz odpowiedniej techniki. Każdy z zawodników otrzymuje plastikowe miseczki do płukania i już może rozpocząć przeszukiwanie plaży w poszukiwaniu cennych kamieni. Podczas zawodów na plażę wysypuje się łącznie niemal 80 kilogramów bursztynu. Najbardziej popularna wśród turystów jest zawsze kategoria Open, otwarta dla wszystkich uczestników, ponieważ znalezione kamienie można będzie zabrać ze sobą do domu.

Skontaktuj się
z nami

Współrzędne GPS:

Brzozowa 28, Ustka, Polska

54.5756169          16.8714640
54°34′32.22″N      16°52′17.27″E