(+48) 604 443 918

Gdzie dobrze zjeść w Ustce

W przerwie między spacerami na plaży i zwiedzaniem historycznych zabytków Ustki warto odwiedzić jedną z miejscowych kawiarni. Taka wizyta wiąże się zawsze ze specyficznym klimatem, zwielokrotnionym przez wystrój lokalu i charakterystyczne menu. W Ustce turyści mogą odwiedzić szeroką gamę kawiarni, w niektórych z nich poza napojami i lekkimi przekąsami można nawet zjeść pełny obiad. Taka formuła, łącząca kawiarnie z restauracją, jest wygodna i opłacalna zarówno dla właścicieli, którym łatwiej i taniej jest wszystko zorganizować, jak i dla gości, którzy zawsze mogą stwierdzić, że zamiast małej kawy i ciastka wolą jednak zjeść pełny obiad z deserem. Oczywiście znajdą się i typowe kawiarenki z widokiem na morze, w których można się po prostu napić kawy czy herbaty i zjeść małą przekąskę.

Jeżeli ktoś zatrzymał się w hotelu, lub ośrodku wczasowym, to bez problemu może liczyć na posiłki w znajdującej się na miejscu restauracji czy jadłodajni. Najczęściej menu bywa jednak bardzo tradycyjne, czyli smaczne ale niegrzeszące oryginalnością. W wielogwiazdkowych hotelach zdarzają się oczywiście restauracje, gdzie serwuje się potrawy z kuchni rozmaitych krajów świata, ale w większości przypadków dominuje jednak opcja tradycyjna. Właśnie dlatego turyści zainteresowani różnorodnością oferowanych przez Ustkę lokali gastronomicznych powinni poszukać lokali odpowiadających ich gustom. Wybór jest oczywiście szeroki, a każda ustecka restauracja jest w pewnym stopniu specyficzna. Większość ludzi wybiera lokal kierując się kryterium ceny i odległości od miejsca pobytu.

Miłośnicy spędzania dni na plaży niechętnie porzucą swoje rozłożone na piasku koce i leżaki, nawet kiedy zrobią się głodni i nadejdzie czas poszukać czegoś do jedzenia. Jest oczywiście możliwość zabrania ze sobą własnego prowiantu, ale nie należy to do najwygodniejszych rozwiązań. No i zawsze możemy mieć akurat ochotę na coś innego niż to, co akurat zabraliśmy. Na szczęście w takich przypadkach można liczyć na rozlokowane na samej plaży oraz jej obrzeżach punkty gastronomiczne, które prowadzone są specjalnie dla wygody plażowiczów. W upalne lato można tam kupić zimne napoje. W ofercie dostępne są dania na wynos oraz na miejscu, zawsze znajdzie się coś dla każdego, zarówno pod kątem ceny jak i oferowanych dań i przekąsek. Rozlokowanie punktów gastronomicznych różni się nieco na każdej z dwóch usteckich plaż, co czasami może powodować konieczność krótkiej wędrówki w poszukiwaniu posiłku. Dla leniwych pozostaje opcja zakupienia czegoś do jedzenia u osób spacerujących po plaży i sprzedających rozmaite produkty. Wtedy rozwiązanie problemu głodu jest naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Skontaktuj się
z nami

Współrzędne GPS:

Brzozowa 28, Ustka, Polska

54.5756169          16.8714640
54°34′32.22″N      16°52′17.27″E